Bugün

Suriyeli sığınmacı karakolda polisleri taradı

1990 Halep doğumlu A.T., polis merkezinde polislere saldırdı, kaptığı silahla sağa sola ateş açtı, bir polisi vurdu, toplamda üç polisin yaralanmasına neden oldu.

20 Haziran 2022 - 16:51
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EY TÜRKİYE ÖLÜM UYKUSUNDA MISIN?
EY TÜRKİYE ÖLÜM UYKUSUNDA MISIN?

AKP'nin politikası (ihanet derecesinde) yanlıştır.

Görüntülerin, bir Suriyeli'nin Polis karakolunda terör estirmesi ile alakası yok. Fakat, acı gerçeği göstermesi bakımından önemlidir.

* * *

Kocaeli Gebze'de Suriyeli bir sığınmacının polis merkezinde kafasına vurduğu polis memurunun belinden silahını alarak polislere saldırdığı ortaya çıktı. Suriyelinin kaptığı silahla sağa sola ateş açarken bir polisi vurduğu, toplamda üç polisin yaralanmasına sebep olduğu belirtildi.
 
Film gibi olay önceki gece yarısı A.T.’nin, Medikal Park Hastanesinde kendisini odaya kilitleyerek kesici aletle intihar teşebbüs etmesiyle başladı. 
 
Suriye uyruklu A.T., Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliğine bağlı ekipler tarafından intihardan vazgeçirildi ve intihara teşebbüsten hakkında işlem yapıldı. Fakat A.T. ifadesi bittikten sonra polis merkezi amirliğinden ayrılırken görevli bir polis memurunun kafasına yumrukla vurup boynuna sarılarak yere düşürdü.
 
KARAKOLDA RASTGELE ATEŞ AÇTI
 
Edindiği bilgilere göre kafasını mermer zemine vuran polis memuru geçici hafıza kaybı yaşadı. Yere düştüğü esnada belinden düşen silahı alan A.T. ise polis merkezinde rastgele ateş etmeye başladı. 
 
Bu esnada polis merkezi içerisinde bulunan kadın komiser yardımcısı sağ ayak bilek kısmından yaralandı. Bir başka komiser yardımcısı ise olaya müdahale ederken sol elinden hafif şekilde yaralandı. 
 
Saldırgan A.T., sol bacağına ateş edilerek etkisiz hale getirildi. Hastanede terdavi altına alınan saldırganın hayati tehlikesinin sürdüğü aktarıldı. 
 
Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.